Yhteystiedot

Yhteystietoja

Koulun osoite: Teinintie 4, 15200 Lahti
Y-tunnus 1969066-2
Sähköpostiosoite rehtorille: rehtori(at)krkoulu.com
Tarjoukset, infot, yleiset viestit: koulusihteerille, marita.liljeqvist(at)krkoulu.com

Verkkolaskutusosoite: OVT-tunnus 003719690662, operaattori OpusCapita Solutions OY (E204503)

Puhelinnumerot ja sähköpostiosoitteet:

Pyydämme lähettämään tarjoukset ja mainokset vain koulusihteerin tai rehtorin sähköpostiin, ei opettajille. Välitämme ne täällä sisäisesti opettajille.

Koulun numero: 050-555 2077 (rehtori)

Rehtori Aleksi Rinne (maantieto, terveystieto) rehtori(at)krkoulu.com

Apulaisrehtori Anne Lahtinen (historia, kotitalous, yhteiskuntaoppi, opinto-ohjaus, 9. lk:n luokanvalvoja)
040-359 3046, anne.lahtinen(at)krkoulu.com

Koulusihteeri Marita Liljeqvist 044-722 0390, marita.liljeqvist(at)krkoulu.com

Erityisopettaja Iiris Karsikko, (matematiikka, käsityö) 050-526 7300, iiris.karsikko(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 1. lk, Elina Ranta (tekstiilityö) 044-475 7505, elina.ranta(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 2. lk, Katariina Veltheim (liikunta) 044-776 5192, katariina.veltheim(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 3. lk, Maaria Rahkola (tekstiilityö, metematiikka) 045-652 4452, maaria.rahkola(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 4. lk, Andrei Montonen (liikunta) 044-475 4824, andrei.montonen(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 5. lk, Annika Nieminen (kuvataide, äidinkieli) 045-890 8996, annika.nieminen(at)krkoulu.com

Luokanopettaja 6. lk. Mikko Mertanen (musiikki) 045-652 3223, mikko.mertanen(at)krkoulu.com

Englanti, ruotsi (7.lk luokanvalvoja) Helinä Pylvänäinen 045-165 0780, helina.pylvanainen(at)krkoulu.com

Biologia, maantieto, fysiikka, kemia, ympäristöoppi, uskonto, englanti (8.lk luokanvalvoja) Tuomas Saarinen 044-722 9195, tuomas.saarinen(at)krkoulu.com

Fysiikka, matematiikka, äidinkieli Kaisa Palmunen 044-722 6722, kaisa.palmunen(at)krkoulu.com
Opettajan nettisivut

Tekninen työ Petri Pelkonen 044-251 2539, petri.pelkonen(at)krkoulu.com

Koulunkäynnin ja iltapäivähoidon ohjaaja Riitta Vesikallio 045-869 3899,
riitta.vesikallio(at)krkoulu.com

Koulunkäynnin ja iltapäivähoidon ohjaaja Eetu Virtanen 045-165 4889, eetu.virtanen(at)krkoulu.com

Siivooja Nan Mi Chew

Kuraattori (koululla torstaisin) Eine Parikka huhtikuuhun 2022 asti, 044-0187222 eine.parikka(at)lahti.fi
Terveydenhoitaja (koululla perjantaisin) Niina Lundgren 044-416 2795 niina.lundgren(at)phhyky.fi
Koulupsykologi Emilia Varmavuori, sijainen Elina Talala 044-4163622 elina.talala(at)lahti.fi
Suuhygienisti 03-8184911
Keittiö: Compass Group oy, emäntä Tarja Huitula 050-478 1364, krkoulu(at)amica.fi

HUOM! Liikuntasalin varaamiset ja hintaneuvottelut rehtori Aleksi Rinne p. 050 555 2077
Teinintie 4

TIETOSUOJASELOSTE

SAAVUTETTAVUUSSELOSTE